Ricoh Aficio – skanowanie ftp książka adresowa

W urządzeniach wielofunkcyjnych Ricoh często pojawia się problem ze skanowaniem do folderu komputera. Z moim doświadczeń najlepszym sposobem na to żeby się z tym uporać jest uruchomienie wbudowanej w system operacyjny Windows usługi FTP.

Poniżej krótka instrukcja najpierw jak uruchomić i skonfigurować usługę FTP w systemie Windows 10/11.

  • W panelu sterowania – odnajdujemy zakładkę “Programy i Funkcje”
  • Po lewej stronie w dostępnym menu wybieramy włącz lub wyłącz funkcję systemu Windows
  • W otwartym oknie funkcji przewijamy w dół odnajdujemy “Internetowe usługi informacyjne” klikamy w + i zaznaczamy “Narzędzia zarządzania siecią Web” oraz “Serwer FTP” po zaznaczeniu tych opcji klikamy ok. Czekamy aż system zainstaluje zaznaczone funkcję następnie uruchamiamy ponownie komputer jeśli jest taka potrzeba.
  • Następnie w panelu sterowania odszukujemy funkcję “Narzędzia systemu Windows” a tam szukamy “Menedżer internetowych usług informacyjnych (IIS)”
  • Odpowiednio konfigurujemy nową witrynę FTP zgodnie z poniższymi zrzutami. W lewej sekcji połączenia klikamy prawym przyciskiem myszki i z rozwijanego menu wybieramy “dodaj witrynę FTP”. W pierwszym oknie które się pojawi wpisujemy dowolną nazwę może to być SkanFTP i wybieramy ścieżkę (folder) gdzie będą zapisywane skany.

W drugim oknie wpisujemy adres IP naszego komputera, port zostawiamy domyślny czyli 21, zaznaczamy ptaszek przy opcji Uruchom automatycznie witrynę FTP i wybieramy opcję bez protokołu SSL.

W trzecim oknie zaznaczamy Uwierzytelnianie “Anonimowe” oraz autoryzację albo na wszyscy użytkownicy lub bardziej zalecane określeni użytkownicy i podajemy poniżej nazwę naszego konta użytkownika w systemie (np. User, Marcin, czy tak jak w przykładzie skany), zaznaczamy uprawnienia do odczytu i zapisu.

Po wykonaniu tych kroków na naszym komputerze usługę FTP mamy już uruchomioną i odpowiednio skonfigurowaną, w razie problemów klikamy na naszą witrynę FTP prawym przyciskiem myszki i możemy zatrzymać lub uruchomić ponownie nasza witrynę.

ftp
nazwa serwera : 192.168.1.42
sciezka pusto

About the Author

adminit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *